Inne języki obce dla dzieci

Języki przyszłości

których warto się uczyć od małego

Znajomość języka obcego to jedna z kluczowych kompetencji w pracy zawodowej. Angielski to standard nie tylko wśród wymagań na rożne stanowiska. Wraz z postępującym umiędzynarodowieniem niemal każdej dziedziny życia to kryterium się nie zmieni, ale inne języki coraz częściej pojawiają się wśród wartych uwagi. Dlatego rodzicom chcącym zainwestować w lingwistyczne umiejętności swoich dzieci, sugerujemy kilka wskazówek i języków wartych uwagi.

Nauczanie dzieci języków obcych nie jest niczym nowym. Język obcy od dawna figuruje w programie szkolnym i także nie od dziś wiadomo, że im wcześniej dzieci zaczną naukę, tym łatwiej i szybciej opanują dany język. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby dziecko poznawało obcą mowę równocześnie z ojczystą. Gdy więc zaczyna mówić, może także rozpocząć naukę pierwszych słów i wyrażeń. Wynika to z naturalnych procesów poznawczych dziecka. Chłonie wszystko, co go otacza. Jeśli więc będzie miało kontakt z językiem obcym, zacznie go przyswajać i powtarzać zasłyszane słowa. Podobnie jak to się dzieje podczas nauki ojczystego języka.

Najważniejsze korzyści z nauki języków obcych od najmłodszych lat

Edukacja językowa kilkulatków powinna skupić się przede wszystkim na nauce poprzez zabawę. Wiedza, jak uczyć małe dzieci języków obcych jest zatem kluczowa i nasi lektorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Przytłaczanie ich nawałem pracy i informacji nie jest korzystne, dlatego warto zgłosić się do naszych specjalistów, którzy doskonale wiedzą, co zrobić, aby nauka języka stała się przyjemnością.

Choć często spotkać można się z poglądem, jakoby małe dzieci nie były w stanie przyswoić wystarczającej ilości informacji, by naukę można było uznać za sensowną, w rzeczywistości otoczenie pociechy nowym językiem od samego początku będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Nauka od wczesnego dzieciństwa to duża szansa na dwujęzyczność dziecka.

Nauka we wczesnym wieku jest doskonałym treningiem dla mózgu.

Zajęcia dodatkowe są szansą na nawiązanie nowych przyjaźni.

Biegłe posługiwanie się jednym lub dwoma językami obcymi to podstawa.

Umysł dziecka jest niesamowicie chłonny i łatwo przyswaja nową wiedzę.

Pewność siebie uzyskana z rozwojem swoich umiejętności językowych.

Najważniejsze korzyści z nauki języków obcych od najmłodszych lat

Edukacja językowa kilkulatków powinna skupić się przede wszystkim na nauce poprzez zabawę. Wiedza, jak uczyć małe dzieci języków obcych jest zatem kluczowa i nasi lektorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Przytłaczanie ich nawałem pracy i informacji nie jest korzystne, dlatego warto zgłosić się do naszych specjalistów, którzy doskonale wiedzą, co zrobić, aby nauka języka stała się przyjemnością.

Choć często spotkać można się z poglądem, jakoby małe dzieci nie były w stanie przyswoić wystarczającej ilości informacji, by naukę można było uznać za sensowną, w rzeczywistości otoczenie pociechy nowym językiem od samego początku będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Nauka od wczesnego dzieciństwa to duża szansa na dwujęzyczność dziecka.

Nauka we wczesnym wieku jest doskonałym treningiem dla mózgu.

Zajęcia dodatkowe są szansą na nawiązanie nowych przyjaźni.

Biegłe posługiwanie się jednym lub dwoma językami obcymi to podstawa.

Umysł dziecka jest niesamowicie chłonny i łatwo przyswaja nową wiedzę.

Pewność siebie uzyskana z rozwojem swoich umiejętności językowych.

Najpopularniejsze języki obce

Nauka języka otwiera przed nami morze nowych możliwości. Łatwość komunikacji pozwala na swobodne przemieszczanie się i odkrywanie świata. Język jest narzędziem dzięki któremu zyskujemy niezależność. Ale to nie wszystko! Obca mowa nie ogranicza się jedynie do porozumiewania się – ucząc się języka poznajemy inną kulturę i nawiązujemy nowe przyjaźnie. I co ważne, za każdym razem kiedy czytamy wiadomości czy oglądamy materiały wideo w języku obcym wkraczamy w inny, dodatkowy wymiar.

Motywacja do nauki języka może być bardzo różna, od fascynacji kulturą danego kraju, pyszną kuchnią, przez miłość po perspektywę dobrze płatnej pracy. O tym, że znajomość obcej mowy pomaga rozwijać się zawodowo mówi się już od dawna. Na początku stawiano na angielski, dziś dwa języki to minimum. W grupie tych świetnie opłacanych znalazły się niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski, szwedzki, norweski, a nawet japoński. Wszystkie te języki znajdują się oczywiście w ofercie naszej szkoły językowej – Enjoy:

Nasze kursy językowe nastawione są na wszechstronny rozwój wszystkich sprawności językowych, tj.: pisania, mówienia, słuchania i czytania, które są niezbędne do porozumiewania się w języku obcym we wszystkich sytuacjach codziennych. Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne metody i techniki nauczania dostosowane do wieku, poziomu oraz możliwości ucznia.

E-dziennik
E-dziennik ucznia
LangLion
Zapisy
Zapisz się
na lekcję próbną
Zapisy
Piosenka Joeya
dla dzieci