Letnia Szkoła języka angielskiego

Letnia Szkoła

języka angielskiego bez podręczników

Wakacyjna przygoda z językiem angielskim bez książek
Zapoznajemy się z nowym, typowo wakacyjnym słownictwem i wyrażeniami bez wykorzystywania podręczników: w formie odkrywania i zabaw, a następnie wykonując projekt, jako kreatywne wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Na każdych zajęciach wykonujemy projekt plastyczny związany z wybraną niesamowitą wakacyjną przygodą
np. wakacyjne wesołe miasteczko: projekt miasteczka przy plaży, wspólne wykonywanie dużej makiety, a także nauka nazw różnych miejsc w mieście i zadawania pytania „Excuse me, where is…?” + wskazywanie kierunków.

Tematyka każdych zajęć związana jest z wakacjami, latem i praktycznymi pojęciami przydatnymi w trakcie podróży
np. upalny dzień na plaży – proponowanie różnych zabaw z użyciem wyrażenia Let’s…/Would you like to…?; kemping na wyspie piratów – słownictwo związane z tematyką wypoczynku na świeżym powietrzu i spędzaniem wolnego czasu w otoczeniu przyrody; wizyta w restauracji – zamawianie dań i napojów.

Uczniowie w wieku 6-7 lat

Pozalekcyjny kurs angielskiego dla 6 i 7-latków udowadnia dzieciom, że nauka języka obcego może być ciekawą aktywnością spędzaną z rówieśnikami i nowymi przyjaciółmi z klasy. Nasi lektorzy wciąż uwzględniają naturalną potrzebę poznawania świata przez uczniów. Rozbudzają w dzieciach wyobraźnię i rozwijają ich indywidualne talenty. Dodatkową motywacją stają się pierwsze prawdziwe dyplomy zachęcające do dalszej pracy.

Uczniowie w wieku 8-9 lat

Nasz Letnia Szkoła dla ośmio- i dziewięciolatków charakteryzuje się dodaniem do zabawy ciekawych elementów wakacyjnych, które skutecznie łączą metodę opartą na naturalnej dla dzieci ciekawości i chęci odkrywania z budową umiejętności komunikacji, współpracy oraz krytycznego myślenia. Dzieci stają się bardziej poznawcze, rozwija się w nich pomysłowość i kreatywność, a obecność kolegów i koleżanek z klasy niweluje strach przed komunikacją i pracą w grupach, dzięki czemu unikamy bariery językowej. 

Uczniowie w wieku 10-12 lat

Czwarta klasa i wyżej to okres uczenia się w szkole podstawowej na pamięć regułek gramatycznych. Nie ma nic bardziej nudnego dla dzieci, których poziom energii życiowej w tym czasie jest bardzo wysoki. Lekcje przygotowane przez nauczycieli Enjoy składają się z angażujących i kreatywnych zadań bez podręczników, dzięki którym dziecko czerpie satysfakcję z nauki oraz osiąga więcej z nauki angielskiego. 

Gdzie odbywają się zajęcia?
Letnia Szkoła odbywa się w Szkole Podstawowej 171 (Wesoła) oraz Szkole Podstawowej 195 (Marysin Wawerski)

Kiedy odbywają się zajęcia?
27.06.-01.07.2022 r.
04.07.-08.07.2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-dziennik
E-dziennik ucznia
LangLion
Zapisy
Zapisz się
na lekcję próbną
Zapisy
Piosenka Joeya
dla dzieci