Światowy Dzień Pluszowego Misia

nauka angielskiego z pluszowym miesiem

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Może to być zupełnie mały bury miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być malutki misio, którego nosimy jako breloczek przypięty do kluczy, portfela lub szkolnego plecaka. Albo wielka gwiazda kina, która towarzyszy dzieciom całego świata podczas swoich szalonych przygód. Na pewno wszyscy słyszeliście o niezdarnym, ale dzielnym Kubusiu Puchatku, naszym rodzimym Misiu Uszatku, czy wpadającym w niezliczone tarapaty Paddingtonie, autorstwa angielskiego pisarza Michaela Bonda. Pluszowe misie są ważną częścią naszego życia, szczególnie w okresie dzieciństwa. A dzisiaj właśnie jest ich dzień – Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Pluszowe misie, maskotki, pacynki oraz inne zabawki pomagają rozwijać się i uczyć. Nie tylko gdy dziecko ma dwa, trzy czy siedem lat. Człowiek bawiąc się uczy się również, gdy ma lat dziesięć, siedemnaście czy dwadzieścia pięć. Ale poprzez zabawę nie tylko uczymy się matematyki czy języków obcych. Zabawa przede wszystkim pozwala oderwać się od trudów codzienności i wszelkich problemów. Jest więc potrzebna wszystkim, tym młodszym, jak i tym starszym.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy, a także przyjacielem i powiernikiem największych sekretów oraz tajemnic. Dlatego tak często angażowany jest do pracy z najmłodszymi. Nasi nauczyciele wykorzystują misie, pacynki oraz inne kolorowe maskotki nie tylko na indywidualnych lekcjach, ale także podczas zabaw z całą grupą. Podczas lekcji maskotka wita się z dziećmi – także tymi nieśmiałymi – poprzez bezpośredni kontakt, podanie ręki, przybicie piątki czy pogłaskanie po głowie. Taki pluszowy pomocnik ułatwia wcielanie się w rolę, stymuluje kreatywność oraz uczy rozwiązywać problemy. Jest także niezwykle ważnym czynnikiem wspierającym rozwój dzieci. Dostarcza rozrywki, emocji, poszerza wiedzę, zainteresowania i zaspokaja wrodzoną ciekawość. Pomaga w mobilizowaniu do działania, przeżywania, odkrywania i tworzenia, co zaspokaja potrzeby motoryczne, poznawcze i emocjonalne każdego dziecka.

Pluszowa zabawka świetnie spełnia swoją rolę wśród przedszkolaków, które nie posiadają jeszcze zdolności do długotrwałej koncentracji uwagi. To czas związany z zabawą połączoną z rozrywką i nauką, które dają młodym uczniom wiele doznań natury intelektualnej i fizycznej. Taka maskotka pomaga rozwijać cały wachlarz umiejętności. Przygotowując temat lekcji dla najmłodszych zawsze angażowany jest mały pomocnik, który zachęca do skupienia i zaangażowania. Stymuluje logiczne myślenie, uczy cierpliwości, ćwiczy pamięć i ułatwia naukę nowych zagadnień.

A Wy macie swojego ukochanego pluszowego misia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-dziennik
E-dziennik ucznia
LangLion
Zapisy
Zapisz się
na lekcję próbną
Zapisy
Piosenka Joeya
dla dzieci