Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, które na dobre zadomowiły się w naszych domach. Celebrujemy je każdego roku, zawsze o tej samej porze – 21 i 22 stycznia. W tym dniu nasze kochane babcie i wspaniali dziadkowie mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo.

Ale czy wiecie, że w innych krajach to piękne święto nie zawsze wypada pod koniec stycznia? W tym samym dniu, co w Polsce, Dzień Babci obchodzony jest w Bułgarii i Brazylii. Z kolei w Hiszpanii przypada na 26 lipca. Rosjanie świętują Dzień Babci we wrześniu, Francuzi w marcu, Brytyjczycy w październiku, a Kanadyjczycy i obywatele USA we wrześniu. Z kolei w Japonii obchodzi się Dzień Szacunku dla Starszych, który przypada na 14 września.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonała okazja, aby spędzić te dni w gronie rodzinnym. Zróbmy więc wszystko, aby pobyć z dziadkami, a jeśli nie ma ich już wśród nas, pomyślmy o nich ciepło i przypomnijmy sobie wszystkie wspólnie spędzone chwile.

My, tymczasem – korzystając z okazji – chcielibyśmy złożyć wyrazy szacunku i wdzięczności wszystkim babciom i dziadkom za ich codzienną pracę, ciepło, cierpliwość i bezwarunkową miłość. Kochani dziadkowie, żyjcie w radości i harmonii. O wiele dłużej, niż 100 lat!

PS: O naszych rezolutnych dziadkach pisaliśmy już w zeszłym roku:
https://www.facebook.com/SzkolaJezykowObcychENJOY/posts/3853626311373680

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-dziennik
E-dziennik ucznia
LangLion
Zapisy
Zapisz się
na lekcję próbną
Zapisy
Piosenka Joeya
dla dzieci